عایق EPDM

عایق EPDM

عایق های الاستومری از جمله مواد سلولی انعطاف پذیر سلول بسته بوده و برپایه پلی وینیل کلراید (PVC)، نیتریل بوتادین رابر (Nitrile Butadiene Rubber -NBR)  و یا اتیلین پروپیلن دیان مونومر رابرMonomer – EPDM (Ethylene Propylene Diene) ساخته می شوند.

عایق های ساخته شده از لاستیک الاستومری عایق سرد محسوب می شوند و مقاومت به نفوذ بخار بسیار بالایی دارند. با توجه به مقاومت بسیار عالی که در مقابل عبور بخار آب از خود نشان می دهند پس از نصب، به هیچ گونه حائل بخار – آب دیگری نیاز نیست. از این عایق همچنین به عنوان یک محافظ خارجی در برابر خوردگی در شرایط جوی و صنعتی استفاده می شود.

عایق های الاستومری، گرچه نسبت به پشم سنگ و یا پشم شیشه گران ترند، ولی به دلیل بی نیاز بودن از پوشش مضاعف برای کاربردهای دمای پایین بسیار مقرون به صرفه می باشند. سریع ترین راه برای عایق کردن سیستم های لوله کشی آماده و ساخته شده، استفاده از عایق های الاستومری است. این گونه عایق ها، ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی داشته و به علت انعطاف پذیری به راحتی قابل استفاده می باشد و همچنین باعث تحریک پوست نمی شوند. عایقهای الاستومریک سلول بسته ، برای اولین بار 50 سال قبل به بازار تاسیسات معرفی شدند. این فومهای الاستومریک سلول بسته ، تجربه موفقی به عنوان عایقهای حرارتی و برودتی در صنعت تاسیسات مکانیکی داشته اند. از آنجایی که این نوع عایقها ، برتریهای زیادی نسبت به عایقهای سنتی دارند ، امروزه به صورت عمده در صنعت تاسیسات مکانیکی استفاده می شوند. حال به بررسی این نوع عایق و مقایسه آن با دیگر عایق ها می پردازیم.

طرزاستفاده از عایق فوم الاستومریفوم الاستومریک به شکل لوله یا ورقه ای (رولی) با انعطاف پذیری بالا تولید می شود. لوله ها جهت چسباندن از دوسر بریده شده اند. از لوله های عایق می توان همزمان با نصب لوله های اصلی تاسیسات و یا پس از نصب آن ها استفاده کرد. این لوله ها را می توان به صورت طولی و از مفصل ها توسط چسب فورمیکس چسباند.

برخی از مزایای این عایق ها به شرح زیر می باشد:

مقاوم در برابر اشعه ی ماورای بنفش و اثرات نا مطلوب آب و هوا

مقاومت ثابت در برابر رطوبت و بخار آّب

ضریب انتقال حرارت کم و ثابت

با ساختار سلول بسته ، میزان جذب آب به حداقل می رسد. (ضخامت دیواره ی فوم سلول بسته به 4میکرون می رسد ، قابلیت جذب آب در سلول بسته ، 5% با ظرفیت بالای 95%

سازگار با محیط زیست بدون CFC

قابلیت اشتعال کم ، عدم ایجاد شعله و قابلیت خود اطفایی.

مقاوم در برابر روغن و گریس

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

طول عمر بالا

فاقد هرگونه مواد سمی

انعطاف پذیری بسیار بالا

دارای محصولات متنوع

دوستدار محیط زیست

فاقد گردغبار و ریزش

بسته بندی مناسب و محکم

عدم ایجاد خوردگی زیرعایق

مقاومت بالا در برابر انتقال صدا

عدم امکان رشد قارچ و باکتری ها

کد محصول _________EPDM

ارتباط با ما

تهران، خیابان خیام شمالی روبروی
پارکشهر خیابان صوراسرافیل مرکز
خرید بزرگ صوراسرافیل طبقه اول

واحد فروش  02133946339

Search